Κυκλοφόρησε το νέο τεύχος της εφημερίδας μας
Συμβαίνει στο Λουτράκι

ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Σημαντική εκτός έδρας νίκη 25-30 πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου απέναντι του γυμναστικού συλλόγου Πανελληνίου στο κλειστό γυμναστήριο της κυψέλης. για την 1η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Το ματς ήταν ντέρμπι από την αρχή όπως προμηνυόταν, με τις δύο ομάδες να ακολουθούν το σκορ η μια την άλλην, με τον Πανελλήνιο να έχει καλύτερο ξεκίνημα εκμεταλλευόμενος την αστοχία του αντιπάλου να προηγείται 5-1 στο 6ο λεπτό και 12-7 στο 22ο λεπτό. Άμεση ήταν η απάντηση της ομάδας του Λουτρακίου που ροκάνισε τις διάφορες, κλείνοντας το ημίχρονο με το ισχνό σκορ, 14-13 υπέρ του Πανελλήνιου ,

Η συνέχεια ήταν ανάλογη με το τέλος του 1ου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Ο Ποσειδώνας έχοντας σε καταπληκτική ημέρα Βασιλειάδη πετυχαίνοντας 12 τέρματα και σε συνάρτηση των καλύτερων λύσεων από τον αντίπαλο σε άμυνα και επίθεση προηγήθηκε στο 40’ 18-19, διατηρώντας έως το τέλος το προβάδισμά, διαμορφώνοντας το τελικό 25-30.
Γ.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 25-30
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 9-4, 11-7, 12-11, 14-13 (ημ.),
15-15, 18-18, 20-22, 21-23, 23-27, 25-30 (τελ.)
Γ.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ( Δ. Σταυρομύτης) :Μαυρομάτης, Σομπιρακουλ, Χατζηγιάννης (4), Πανταζής, Μπαρμπαρακης (2), Ξανθόπουλος, Διάρας, Νιντερεγγερ (3) Νικολαΐδης (4), zace (3), ξηρος (2), Νικολούτσος, Αλικάκος (6) Μαγκαφουράκης, Μπαλάσκας, Χατζηκωνσταντίνου (1)

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Κ.Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης (2), Γκίκας (1), Δημητρόπουλος (1), Καπής(1), Τιφτικίδης, Καραβάς, Σταματίου, Δώδας, Γραμματικόπουλος (5), Χατζηκωνσταντίνου (4), Φίλης, Κουτσόπουλος, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης (12), Ρουμελιώτης (4).

Διαιτητές: Τσάκωνας Δ.– Ψύλλος Ε.  Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 1/2 – 1/1